суботу, 19 серпня 2017 р.

Яблуневий спас! Зі святом Вас!




Цей День відзначається Східною Церквою ще з далекого  IV сторіччя і є одним із найбільших, після Великодня, дванадесятих свят.
Як пояснюють релігієзнавці, святкуванням Преображення Церква сповідує по’єднання у Христі двох начал — людського і Божого. Тобто Преображення є появою Сина при свідченні Отця в Духові Святому –  одкровення всіх іпостасей Святої Трійці. Іншими словами, Преображення полягало не у зміні Божественної природи Христа, але у з’яві Його Божества у природі людській. Відповідно до Івана Золотоустого, Преображення відбулося, «щоб показати нам майбутнє преображення єства нашого і майбутнє Своє пришестя на хмарах у славі з ангелами».
Попри те, що припадає свято на Успінський піст або Спасівку, у цей день дозволяється споживати рибу, олію та вино.
Окрім яблук, з якими і асоціюють Яблуневий Спас, цього дня до церкви приносять і багато інших плодів. Їх священик повинен після обідні благословити і прочитати над ним молитву, за що вдячні прихожани наділяють його так званими начатками — даючи потроху від кожного сорту з принесених плодів.
У народі кажуть, що освячення в цей день будь-яких фруктів чи овочів символізує плодючість та розквіт усього, створеного у безкінечному царстві життя.
Існує повір’я, що саме в цей день всі яблука мають особливі чудодійні властивості. Відтак багато господинь готують різні страви з яблуками, а також роблять заготовки на зиму. А ще віряни певні: бажання, бажання,  загадане перед тим, як відкусити шматочок яблука під час Яблуневого Спасу, обов’язково збудеться.
Також у цей день прийнято розмірковувати над тим, якими будуть осінь і зима. Сухий день обіцяє суху осінь. А от дощі на Яблуневий Спас провіщають осінь дощову. Ясне ж сонце – провісник суворої зими.
За матеріалами http://dyvys.info/2017/08/19/hrystyyany-svyatkuyut-yablunevyj-spas-abo-preobrazhennya-gospodnye-foto/

Немає коментарів:

Дописати коментар